Start Piece kominkowe Piece na pellet

Piece na pellet

Najnowsze rozwiązania techniki piecowej to piece na pellet. Jest to całkowicie ekologiczne źródło ciepła. Pellet to granulat drzewny,magazynowany bezpośrednio w piecu lub pomieszczeniu bezpośrednio znajdującym się za piecem(ok.2m). Polska jest jednym z największych w Europie producentów pelletu. Niestety, głównie wysyłanego do krajów Europy zachodniej a stanowiącego cenny, najwyższej jakości opał. Koszty palenia pelletem są zbliżone do kosztów palenia sezonowanym drewnem.

 

Zaletą takiego typu opału jest możliwość bardzo dokładnego, a tym samym ekonomicznego dozowania. Dozowanie odbywa się w sposób całkowicie automatyczny, co daje nam możliwość ogrzewania również podczas naszej nieobecności.

Dodatkowe zalety to wyjątkowa czystość szyby i minimalna zawartość popiołu, nieosiągalna w innych paleniskach opalanych drewnem.

 

Możliwość automatycznego dozowania, magazynowania w specjalnych zbiornikach, nowoczesne wzornictwo oraz wydajność wystarczającą do ogrzania domu o wysokim zapotrzebowaniu na ciepło.

Doskonale się sprawdzają w domach pasywnych i energooszczędnych.

 

Piece takie działają w wersji powietrznej-konwekcyjnej oraz jako paleniska do zasilania układu centralnego ogrzewania.